• Niezalogowany

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Sposoby lotowania gołębiami młodymi
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Sposoby lotowania gołębiami młodymi

Sposoby lotowania gołębiami młodymi 06/14/2012 06:39 #1225

• Darek
  • Administrator
  • Oklaski: 14
Coraz częściej się słyszy na temat różnorodności sposobów lotowania młodymi gołębiami, jedni lotują typowo z siodełka , inni metodą wdowieństwa młodych, spotkałem się tez z hodowcą który łączy zimowe młodziki w pary i lotuje metodą gniazdową. Jak to wygląda u was i jak się sprawdzają poszczególne metody?
Ostatnio zmieniany: 07/07/2012 12:57 przez BG272.

Odp: Sposoby lotowania młodzikami. 06/14/2012 09:23 #1226

• senior-5
  • Expert Gołębi
  • Oklaski: 0
Jest wiele sposobów lotowania gołębiami młodymi i nie ważne czy lotuje się z siodełka ,z gniazdówki ,ważne aby ta metoda na danym gołębniku dostarczała zadowolenia i sukcesu. Ja od 7 lat nie lotuję młodymi chodź wcześniej lotowałem z dużym powodzeniem, , w tym roku po zmianie kierunku z wschodu na południowy zachód , postanowiłem odnowić stado i będę lotował także młodymi . Młode Ptaki prowadzę następująco. Wypuszczam ląg wczesnych młodych i lotuje tymi ptakami metodą rozsuwanych drzwi jak również łącze w parki młode samczyki z starymi samicami lub na odwrót, ptaki młode są trzymane krotko i zaciemniane od godz 18 do godz 9 rano dnia następnego dopiero około 3-4 tygodnie przed lotami ptaki są wprowadzane w tryb konkretnego żywienia , przez ten cały okres gołębie młode przebywają w osobnych gołębnikach rozdzielone według płci . Młode kiedy zaczynają oddalać się od gołębnika na kilkanaście minut podczas oblotów, są wywożone na podloty bez względu z jakiego kierunku to jest sygnał ze są gotowe. Młode zimowe nie w jednym wypadku nie są nic lepsze od gołębi wiosennych ,ale ja osobiście wole takie młode ,po pierwsze są one starsze ,mniej zapadają na choroby i jako roczne bardziej doświadczone . Z gołębiami lęgów wczesnych można wiele kombinować i lotować rożnymi sposobami, gdzie przy lęgach wiosennych ta kombinacja jest ograniczona . Jest tylko jedno ale ,takie młode muszą być odpowiednio prowadzone, jeśli ktoś nie ma specjalnego pojęcia jak prowadzić gołębie zimowe to lepiej niech prowadzi normalne lęgi wiosenne i nic nie kombinuje bo wyrządzi więcej szkody jak zysku. Młode wczesne są całkiem inaczej prowadzone ,są inaczej karmione , ich treningi odbywają się w ciągłej Lini, jeśli młode wczesne są w odpowiednich rękach to potrafią zdziałać cuda i młode z siodełka nie mają za bardzo szans przy dobrze przygotowanych i prowadzonych młodych metodą wdowieństwa . Ktoś może się ze mną nie zgodzić i ma racje, bo powie że ja lecę z siodełka i jestem mistrzem ,ja się z tym zgadzam całkowicie, ale jest jeszcze jedno ale konkurencja która lotuje młodymi zimowymi i przegrywa z hodowcami lotującymi z siodełka wie tyle o odpowiednim przygotowaniu gołębi wczesnych co kot napłakał albo i mniej. DL Alojz
Za tę wiadomość podziękował(a): BOLT_96

Odp: Sposoby lotowania młodzikami. 06/14/2012 11:11 #1228

• PIT
witam!alojz dokladnie jest tak jak napisales,kto nie ma pojecia o prowadzeniu zimowych mlodych(wszystkie postepowanie od A-Z),niech sie wogole do tego nie zabiera,sam wiem to na swoim przykladzie,bo nikt mi za duzo kiedys nie poowiedzial o prowadzeniu zimowych mlodych(2005 rok),i postepowalem jak uwarzalem,na bledach czlowiek sie najlepiej uczy,bylem zrezygnowany po tych niepowodzeniach z zimowymi mlodymi,ale w 2007 roku sprobowalem jeszcze raz,tym razem z bardzo dobrym skutkiem,dlatego tez niech kazdy spyta siebie samego,zanim zacznie,czy ma o tej metodzie pojecie,i czy jest w stanie wszystko robic jak powinno,bo naprawde jest z ta metoda troche pracy,ze o czasie,i kosztach juz nie wspomne,ale jezeli wszystko zrobimy jak trzeba efekt murowany,nie ma bata,powiem tylko my 30,inni 5,pozdrawiam.

Odp: Sposoby lotowania młodzikami. 06/14/2012 13:47 #1229

• lose
  • Senior Gołębi
  • Oklaski: 1
nie mam zielonego pojęcia o młodych zimowych, przypuszczam tylko że nie mógłbym poświęcić im wystarczająco dużo czasu a i gołębniki trzeba by trochę przebudować, do tego dodatkowe koszty... dlatego lecę zupełnie tradycyjnie z siodełka. wymaga to w zasadzie tylko utrzymania stada w zdrowiu no i przygotowania się na to, że będzie się trochę z tyłu za tymi, którzy z młodymi pracują na trochę wyższym poziomie.

Odp: Sposoby lotowania młodzikami. 06/14/2012 14:30 #1230

• kris122
U mnie w oddziale, hodowcy mają młode zimowe, w lutym już u nich latało po 60 młodych...rok temu dość dobrze lotowali, no ale cóż moje i z WG są w wieku 15.04 do 15.05 muszą jakoś sobie radzić.

Odp: Sposoby lotowania młodzikami. 06/14/2012 22:12 #1233

• senior-5
  • Expert Gołębi
  • Oklaski: 0
witaj Piotr powiem ci tak. ja już przeprowadzałem przeróżne kombinacje z gołąbkami młodymi był czas kiedy w 3 gołębnikach siedziało po 25 młodych i każde stadko było prowadzone inaczej ,to wszystko analizowałem robiłem zapiski ,każde z poszczególnego stadka były ,inaczej karmione i inaczej były przeprowadzane treningi, jedne były zaciemniane inne na jasnym gołębniku i z przedłużeniem dnia do 24 godz te 3 grupy były poddane rywalizacji pomiędzy sobą aż po latach doszyłem do pewnych zagadnień, jak karmić jak trenować a co najważniejsze jak motywować takie ptaki wbrew pozorom nie jest to takie proste. W metodzie lotowania młodymi na pełnym wdowieństwie lub przesuwanych drzwi wszystko musi być dopracowane do perfekcji tam jeden błąd i masz pozamiatane , tam jest jeszcze psychika nie dojrzała takie ptaki szybko się załamują ,dla takich ptaków trzeba poświecić dożo czasu , ale kto pojął tą metodę tak jak piszesz od A do Z to jest na wygranej pozycji. Czasy się zmieniły to nie lata 70-80 dziś konkurencja nie śpi , dziś konk nie trwa godzinami i jeśli dziś nie dostosujesz się do pewnych grup które to wszystko opanowały to zaczynasz się cofać , i albo jesteś aktywnym i wymagasz nagrody za twoją pracę ,albo jesteś miłośnikiem i masz to wszystko centralnie i głęboko ,tak też można czemu nie tylko trzeba zadać sobie pytanie czy warto czy nie lepiej trzymać dla zabawy ,i olać całe to zawodowstwo. Ale każdy ma to w naturze że lubi wygrywać ,więc należałoby zadać sobie pytanie, czy jest mnie na to wszystko stać , czy mogę temu poświecić swój czas,i czy warto. Podsumowując moją wypowiedz, pytanie jest proste gdzie w tym wszystkim miejsce dla gołębia .Pozdrawiam Piotr dl Alojz

Odp: Sposoby lotowania młodzikami. 06/15/2012 07:03 #1234

• lose
  • Senior Gołębi
  • Oklaski: 1
u nas w oddziale jest spec od lotów młodymi, na stare nawet nie leci. nazwisko dosyć znane nawet na skalę kraju. jaką metodą leci nie wiem bo swoich tajemnic raczej się nie zdradza, ale wiem jedno w lotach tzw. normalnych nie ma na niego mocnego. szanse na rywalizację pojawiają się dopiero przy lotach trudniejszych. do czego zmierzam... irlandia wczoraj choćby chłopaki biegali jeszcze dwa razy więcej i dwa razy więcej serca włożyli w mecz nigdy nie wygraliby z hiszpanią.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.16 sekundy
Reklama